AKS MEDICAL SOLUTIONS

AKS MEDICAL SOLUTIONS

HOROZLUHAN MH. TAHIL SK. NO: 78 SELÇUKLU / KONYA Selçuklu / Konya
Cep Onaylı
Ücretsiz
Bugün 1 , Mart ayında 1 ve toplamda 231 ayrı kişi ziyaret etti.

Harita

Tanıtım Videosu

Tüm Yorumlar

0 firma favorilere ekledi
Puan 0 / 5 - 0 yorum

AKS MEDICAL SOLUTIONS

HOROZLUHAN MH. TAHIL SK. NO: 78 SELÇUKLU / KONYA

Firmamız 2016 yılında tamamen yerli sermaye ile kurulmuş olup, tıbbi görüntüleme cihaz sektöründe hizmet veren firmalar arasında yerini almıştır. Görüntüleme cihazların gümrük işlemleri sonrası başlayan lojistik ve taşıma hizmetlerini, Tıbbi Görüntüleme Cihazların özelliğine göre hastanelerde yapılması gerekli tüm altyapı ihtiyaçlarının karşılanması ve sonrasında devam eden bu tıbbi görüntüleme cihazların kurulumlarının tamamlanmasıyla birlikte müşterilerimize profesyonel bir hizmet sunmaktayız. 

En kritik altyapı ihtiyaçlarından biride kaliteli bir Faraday RF Kafesidir. Belirli RF radyo frekansı ile çalışan MR cihazları dış ortam frekanslarından ve elektromanyetik parazitlerden etkilenir. RF parazitinin en yaygın olarak, yakınlardaki elektrikli ekipmanlar, transformatörler, motorlar, pompalar veya bilgisayarlar, nabız oksimetresi, ekokardiyografi monitörleri gibi elektronik cihazlardan üretilen frekanslara bağlıdır. MR cihazınızın görüntü kalitesine doğrudan etki eden bu parazitlerin etkisini ortadan kaldırmak için kaliteli bir RF kafes tasarlanması ve projelendirmesi büyük önem arz eder. MRI tarayıcı tarafından üretilen görüntülerin kalitesini doğrudan etkilemekte ve bu yüzden AKS en yüksek kalitede RF Kalkanları üretmektedir. AKS Faraday Kafeslerimiz tamamen akustik ve sismik performansı önemli ölçüde artıran, tamamen bağımsız ve kendi kendini destekleyen yapılardır. 

AKS ürünleri, Faraday Kafesi şeklinde MRI odaları için Radyo Frekansı (RF) koruması sağlar. Bu Faraday Kafesler Siemens, Philips, General Electric, Hitachi ve Toshiba gibi tüm büyük MRI tarayıcı üreticilerinin gereksinimlerini karşılar ve talepler doğrultusunda bakır, galvaniz ve alüminyum paneller kullanılarak bir Faraday Kafesi inşa eder. 

Bunun yanısıra TELEMED Boğaziçi Üniversitesi Teknopark çatısı altında üretilen fMRG Monitörlerinin distribütörlüğünü yapmaktayız. Fonksiyonel MR tetkiki için gerekli bütün donanımları ve yazılımı kapsamaktadır. Yüksek çözünürlüklü MR uyumlu LCD ekranı ve fMRG tetkikine özel donanımı ile hastaya veya deneğe sunulacak uyaranları otomatik ve MR ile eşzamanlı olarak iletir. Böylece radyolog ve teknisyenler için iş kolaylığı sağlar. Uyaran Yazılım’ı içerisinde Türkçe ve İngilizce olarak hazırlanmış dil lateralizasyonu, motor fonksiyon ve görsel alan (retinotopi) paradigmaları bulunmaktadır. Yazılım ile, deneyler sırasında hasta performansları ve hastanın yanıtları arşivlenebilmektedir. Dolayısıyla MR ile eşzamanlı Cerrahi Öncesi Planlama, Plastisite Ölçümü, Nörokognitif Çalışmalar ve Nöromarketing gibi İleri Nöroradyoloji Tetkikleri başarıyla yapılmaktadır. 

Ayrıca manyetik alandan etkilenmeden, MR odalarında ihtiyaç duyulan hasta konforunu ve güvenlik ihtiyaçlarına cevap verebilecek, tamamen ferromanyetik malzemeden yapılmış ve elektrostatik boya ile kaplanmış MRI uyumlu Sedyeler, Tekerlekli Sandalyeler ve Yangın Tüplerinin üretimini ve satışını yapmaktayız. 

Bu tür ürünlere karşı ihtiyaçlar genelde ithal olarak tedarik edilmektedir. Bu yüzden tamamen yerli ve milli projelere gönül verdik.


Çalışma Saatleri

Hafta İçi
Cumartesi
Pazar

Etiketler

Yorum Yaz

Oyunuz *

Zorunlu alanlar *